Nu, kolegos, blin, ne kad paklaustumėt kaip daromas tas, anas, kodėl glisuoji su 6m2, o ne su 10m2, ar sunku mokytis, kur galėtum pamokyti ir t.t. Juokauju, tokios informacijos ir mokyklos pačiam labai reikia. Čia RRD TwinTipas 115l, freestylas. Mariauskai, jei ieškai lentos, tai max prie svorio +40litrų ir ieškok kuo lengvesnės, ir viršau kuo lengvesnio, metai neitin svarbu, ir tavo tame tarpe.
Dabar pats atsakysiu sau ir kitiems į klausimą, arba į dažną pvz Girmio teiginį, kad jam užtenka didžiausios burės 5.7m2 ir jam visuomet pučia, kai tuo tarpu visi ima didžiules bures, vargsta, pumpuoja ir vis to gliso neužtenka. Mes pasirinkom freestylą, o tai reiškia, kad mums užtenka 100-200 m gūsio tam, kad pasiruoštume manevrui, nes būtent iš padaryto manevro mes gaunam kaifą. Kiekvienas glisas turi baigtis fintu! Tai atima daug jėgų, ypač mokinantis, tačiau sėkmingas finalas mums yra nepalyginamai malonesnis už paprastą greitą plaukimą. Retai tenka nutolti nuo kranto dideliu atstumu, nes tai tik bereikalingai papildomai nuvargina, jei pastebėjote, ir pasaulio spotuose freestyleriai murkdosi labai mažoje akvatorijoje, kai tuo tarpu freeraideriai speedina vos ne už horizonto. Ypač freestylas rekomenduotinas (kaip ir didelės formulės ) Lietuvos sąlygoms, kur vėjas gusiuotas ir visiems jo vis maža. Beja, būtina išnaudoti vėjo trūkumą, nes yra pakankamai įdomių ir naudingų fintų prie minimalaus vėjo. Žodžiu pastoviai yra kas veikti, jeigu tik netingi. Kaito silpnam vėjui reikės tik dėl bendro išsilavinimo. Wavas jūroje taip pat nereikalauja labai daug vėjo, nes pradžią glisui visuomet duoda banga. Parašiau, nes tikrai mažai lietuvių freestylu domisi, mes nesuprantam, kad Lietuvoje buriavimo sąlygos yra nesuperinės, bet tikrai geros. Susidomėjus freestylu, atsiveria visai kiti šio sporto horizontai.
Pritariu Laisviui. Tik mano variantas butu labiau freeridiskas Man jausmas "mazai paglisavau" buna del to, kad praglisaves kazkiek - sustoju, nors norejosi dar palekt ir suktis, bandyt posuki. Supratau, kad kai nera daug vejo, isglisavus reikia suktis dar su gusiu, o uzkilti galima ir be gliso. Taip zymiau naudingiau ir smagiau. Pries savaite pasiemiau 7.4 po metu pertraukos, paglisavau tarpais. Jauciausi keistai, atrode, kad ir su 6.4 buciau tarpais paglisaves o ir lengvesne bure butu smagiau is vandens kelt ant 63 cm lentos kai neuztenka vejo vandens startui. Supratau, kad 7.4 geriau uz 6.4 tik tuo atveju, jei su 7.4 glisuotum nonstop visa laika. Bet taip retai buna, nes kaip Laisvis ir sake - vejas pas mus gusiuotas... o kai pucia normaliai tai ir 6-es per akis. Galvojau kuri laika imti 7.8 kemberine bure, kad daugiau palakstyt, bet dabar vel nezinau... gal geriau jau jeigu imti tai formule:) Girmi, o tai XD6.0 jau nebenaudoji? Ir tas 5.6 cia Icon'as? kuom geriau nei Crossover'is?
Mantini, įsivaizduoju, kad tikrai nėra taip paprasta atrasti ne burę, lentą, o save. Išties gerai ir freeraidas, ir speedas ir tuo labiau formulė varžybose. Daug matyt priklauso ir nuo žmogaus sudėjimo, amžiaus, galimybių buriuot kai pučia. Freestylą reikia tikrąją to žodžio prasme drožti, arba turėti nerealiai mokantį viską paaiškinti draugą, ar trenerį, nes reikšmės turi menkiausias akių žvilgsnis reikiama kryptimi. Nors dauguma buriuojančių jau ne pirmos jaunystės, o tie kas jauni neturi galimybių plaukti kai pučia, visvien verta užsiimti freestylu, nes po kiek laiko pastebėsit tikrai didžiulį progresą plaukime (o gal ir savo išvaizdoje, laikysenoje) ir nekils noras pereiti tik ant kaitų, ar apskritai mesti šį sportą. Žodžiu jeigu žmogus turi ambicijų tobulėjimui windsurfinge, jo elgsena yra panašiai tokia: Dalyvauja organizuojamuose formulės varžybose, ir apskritai turi daug ilgo gliso ir turi wave (turėtų pasisekt išmokti). Freestylini ežeruose ir jūroje, murkdaisi pastoviai ir varžaisi pats su savimi plius wave. Kitaip freeraidini ir šiaip poilsiauji, kas taip pat yra gerai ir neužilgo nusiperki kaitą, o po kurio laiko parduodi ir freeraidinę burlentę. Apie slalomą mano nuomonė visiškai prasta, nors kartais, papildomai prie formulių, matyt reikia turėti.