EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Internetas kaime

Bendra tema apie viską
General discussion

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Akinys 15 Lie 2008 13:12

jei yra galimybe kabeliui - tempk kabeli - kabelis visada laimi.
taciau ash tavo vietoje dalinciausi per WLAN'a - atstumas juokingas, ir tarpe tik pavieniai medziai, o ne mishkas. investicija - pora outdoor unit'u ish Katalitos http://www.katalita.lt/detaliau/ubiquit ... ion_2.html


Baltnetos sutarti skaityk atidziai. Turiu viena klienta, situacija tokia:
1. klientas sudare sutarti, naudojosi sutartyje nurodyta laika. viskas ok.
2. sutarciai pasibaigus baltneta atneshe prieda/pratesima dar keliems metams. klientas neskaite ir pasirashe - KLAIDA:
- klientas po metu sugalvojo isheiti kitur ir susiruoshe nutraukt sutarti.
- baltneta sako - pagal sutarties prieda, jei jus anksciau laiko nustojate naudotis paslauga, tai turite sumoketi VISA suma, likusia iki sutarties priedo galiojimo pabaigos.
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 15 Lie 2008 14:25

Ačiū visiems už patarimus ir žinias. Reikia sugromuluot viska ir apsispręst.
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Vytasx 15 Lie 2008 19:50

Dariui77 tereikia:
1. su gimine susitart del TEO zebros isivedimo - pastatys routeri wirelesini ir suzinoti wireleso konfiguravimo passworda
2. medi apdraskyt,
3. du kronsteinus ant abieju namu prisukt,
4. dvi skyles laidui savo ir gimines lango reme isgrezt,
5. nupirti 2 antenas, anteninio laido, wirelesine korta kompui
6. nuo gimines routerio laida antenini nuvest iki kronsteno
7. nuo savo kompo iki kronsteino antenini laida nuves
7. nupirkti 2 antenas, anteninio laido, wirelesine korta kopui
8. antenas prisukti prie kronstenu ir prijungti laidus
Toliau tik pakeidimas ir konfiginimas - max vanalda darbo - Akiny, tai tau, profui, gi cia viens, du....
Vartotojo avataras
Vytasx
 
Pranešimai: 250
Užsiregistravo: 05 Spa 2004 10:56
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 0

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 16 Lie 2008 07:54

Vytasx rašė:Dariui77 tereikia:
1.
2.
3.
...
...
gi cia viens, du....


:) Vytai, vilties suteikei man čia ir entuziazmo dozę gerą savo postu :)
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 16 Lie 2008 07:59

Vytasx rašė:Dariui77 tereikia:
1. su gimine susitart del TEO zebros isivedimo - pastatys routeri wirelesini ir suzinoti wireleso konfiguravimo passworda

Tai jis teo zebrą jau turi... Ar cia man reikia su teo susitarti, kad per giminaičio laidą gaučiau atskirą... kažką (net nežinau ką - routerį gal.. :roll: )
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Andrius11 16 Lie 2008 08:48

tu issiaiskink kokia iranga stovi pas kaimyna tada bus galima aiskiau pasakyti ko tau tiksliai ir is koreikes
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 16 Lie 2008 14:43

Dar vienas klausimėlis - ar donoras dėl mano pasijungimo turės kokių nors nepatogumų? (pvz.: sulėtėjusios spartos?). Ta prasme ar galiu jam garantuoti, kad toks prisijungimas jam nepakenks?
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Andrius11 16 Lie 2008 15:11

suletes. tavo donoras gauna kazkoki tai pralaiduma tarkim 256kb\s tai jei tu kazka siusi tai ir naudosi dali to skaiciaus reiskias jo greitis mazes. iseitis - paskambinti i teo ir pasakyt kad nori didesnes spartos. skirtuma apmokesi tu.
Jei reikalai einasi ne taip kaip tu nori - nemaisyk jiems, tegu jie preina salia - tai ne tavo reikalai.
Andrius11
 
Pranešimai: 763
Užsiregistravo: 13 Geg 2007 20:03
Miestas: Kaunas

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST alga 19 Lie 2008 21:36

Akinys rašė:paziurek http://www.erdves.lt - jie daug lietuvos apkloje su savo preWimax'u

del GPRS/EDGE/UMTS - susizinok kur artimiausia omnio ar bites bazine stotis, palaikanti 3G. jei nelabai toli, gali bandyti kryptine GSM antena kelti.


Gyvenu per 9 km nuo Vilniaus TV bokšto, turiu Erdves. Man padarė tipo "verslo" planą, kur overbookingas mažesnis, nei plane "sodyba", ir kaina mažesnė. Greitis nominaliai -- 256kbps. Kainuoja 100 Lt + PVM. Sutartis terminuota, minimum metams.
Realiai gaunu apie 100-120 kbps į užsienį, Lietuvoj kiek geriau, apie 130 kbps, kartais išauga iki 200. Nuo paros laiko greitis praktiškai nepriklauso. Youtube niekada nevažiuoja realiu laiku, 2 minučių klipuką užkraut užtrunka kokias 10 minučių. Kas baisiausia, tai nėra fizinio linko apribojimas -- įranga paneštų ir kelis megabitus per sekundę. Erdvės taupo ant Interneto kanalo srauto. XXI amžiuje!

Mano brolis su Telekomu realiai turi daugmaž 60 kart greitesnį ryšį už panašius pinigus. Tai yra žiauriai apmaudu.

Su kiekviena pro šalį praeinančia audra žaibai išmuša antenos maitblokio apsaugą. Reikia ištraukt maitinimą ir palaikyt 10 minučių, tada vėl veikia. Pradžioj aš to nežinojau, tai meistro teko laukt savatę. Viena audra išmušė ir mano routeriuko uplinko portą.

Reziume: Erdvės yra gaidys totalus, rekomenduoju vengt visais būdais. Jų vienintelė stiprybė yra ta, kad jie siūlo paslaugą ten, kur nėr net mobilaus, bet TV retransliatorius gerai matosi.

EDGE/GPRS taip pat baisus gaidys. Visą praeitą vasarą sėdėjom ant dviejų Bitės EDGE kortelių. Lazdynuose dienomis EDGE nerasta. Kartais vargais negaliais pavyksta prisijungt, bet kartais būdavo, kad visą dieną ryšys vos varva (bitai per sekundę) ir trūkinėja kas 5 minutes. Naktimis būdavo normaliau. Nežinia, ar čia buvo GSM tinklo lygis užkrautas, ar interneto.

Nesenai gavau telefoną su 3G: ir UMTS ir HSDPA. Be to, perėjom nuo Bitės prie Omni. Bitėje su 3.5G (HSDPA) kartą naktį teko matyti 1.2 Mbps greitį, bet vėliau matydavau tik kokius 300 kbps, į viršų visada apie 100 kbps. Omnyje stabiliai greitis apie 700 kbps down, 200 up. Bet ryšio stabilumas... Kai teko dieną su Omnio 3G prasėdėt, tai prasikeikiau. Kas 5 min ryšys nutūksta, nors telefonui atrodo, kad viskas ore. Vienintelis pataisymas -- pilnas telefo perkrovimas. Nežinau, ar čia Omnio kaltė, ar telefo bugai, ar blogas ryšys, bet Bitėj nieko tokio nemačiau.

Taigi, galų gale, nors 3G ir greičiau ir pigiau, bet, atrodo, mažiau stabilu. Erdvės, jei nėra žaibų, palyginus daug patikimesnės.
Vartotojo avataras
alga
 
Pranešimai: 965
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 02:11
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 42

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Akinys 19 Lie 2008 22:11

kabelis visada laimi :)
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Juozas 20 Lie 2008 00:44

Turiu "erdves" gal metai.128kbps, 49Lt.Rysys 2.4Mhz ,ant namo tinkline antena,stotis uz 2-3kM ant katilines kamino .
Dirba labai stabiliai, gal 2-3 kartus dingo porai valandu per visa laika. Nuo 24 iki 6 greitis padvigubeja.
Uz 59Lt-256kbps, nakti 512. I ta kaina ieina e'mail.Kaime beveik ant kiekvieno namo antena!
Apsizioplinus laiku sumoketi, jokiu ispejimu.Atsiuncia saskaita uz du men.Smarkiau kantrybes nebandziau.

Juozas25
Juozas
 
Pranešimai: 367
Užsiregistravo: 04 Vas 2005 12:39

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 05 Rgp 2008 08:46

Sveiki visi. Buvau 10 d pajūry, tai tos interneto problemos man buvo... kaip čia švelniau pasakyt :roll: nelabai įdomios. Bet kaip ir visi geri dalykai, taip ir atostogos nėra begalinės... Šiandien jau darbe (ir prie interneto tuo pačiu). Labai įdomu išgirsti visas nuomones. Algos pakritikuotos Erdvės paskambino vakar (po ~14 d) ir pasakė, "jums tiekti interneto paslaugą neturime techninių galimybių". Dėl to, kad gyvenu žemai, Neries slėnyje ir užstoja Kleboniškio miškas. Vis labiau mastau apie kabelį. Bet su giminaičiu pakalbėjau, ir jis sutinka pabandyt "antenytes". Tik planas pas jį iš tų paparasčiausiųjų. Jei pasiseks, reiks keist geresniu.
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST VGL 29 Spa 2008 09:43

alga rašė:Su kiekviena pro šalį praeinančia audra žaibai išmuša antenos maitblokio apsaugą. Reikia ištraukt maitinimą ir palaikyt 10 minučių, tada vėl veikia. Pradžioj aš to nežinojau, tai meistro teko laukt savatę. Viena audra išmušė ir mano routeriuko uplinko portą.



Pas mane ta pati beda. Kaip atrodo tas antenos maitinimo blokas? Pas mus kaime stovi erdviu bokstas ir serveris. Nuejau vakar paziuret, bet nelabai supratau, kaip ta maitinimo bloka perkraut...
VGL
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 28 Rgp 2008 09:27

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Darius 77 12 Gru 2011 16:30

Taip ir praėjo tie keli metai... Tiesiog prabėgo... O savam kaime interneto normalesnio taip ir neturėjau.
Vieną dieną paėmęs kompą su omnio ZTE modemu užsilipoau į palėpę, ir!!!!!!!! Radau vietelę, kurioje momentinis downloadas pasiekė 3mb/s (megaBITUS)!!!!!! Tai yra tiesiog nerealu ir beprotiškai fantastiška!!!!
Pirmiausia pabandžiau panaudoti 3m usb prailgintuvą (nesėkmingai, neužteko maitinimo, atsijunginėjo). Tada nusipirkau mobile wireless router dir-412 iš D-Link. Jį pastačiau toje stebuklingoje palėpės vietoje su įsmeigtu omnio modemu ir turiu visuose namuose wireless prieigą. Veikia ir 2 ir 3 kompai :) Na aišku stabilumo ten nėra... Būna, kad greitis vos vos, būna normalus. Būna - pakimba. Tenka atjungti maitinimą ir vėl įjungti. Tačiau realiai esu patenkintas (na nelyginu su šviesolaidžiais ir kitokia fiksuota prieiga)
Prikabinti failai
20111212.1.jpg
Routeris
Vartotojo avataras
Darius 77
 
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 12:14
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 77

Re: Internetas kaime

UNREAD_POST Akinys 12 Gru 2011 16:42

Domeikavoje jau veikia ir Mezon.
bezdzioneles akcija - 29.99LT/men (iskaitant PVM) uz neribota kieki up to 10Mbit/s (realiai turesi 600KB/s)
uploadas bus apie 1Mbit/s, pingas apie 65ms.

zyziau TEO, kad man centre atvestu optika. neatvede, o ju DSL'as veike ne geriau nei MEZON. taigi, DSL atsisakiau, dabar sedziu ant Mezon. ta pacia proga perkeliau fiksuota numeri i MEZON uz 12LT/men(iskaitant PVM) ir atsisakiau TEO linijos (kuri kainavo 2x brangiau).
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie viską

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


cron
Prisijungimas nariams