EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST snobas 13 Rgp 2014 13:04

Sveiki, apie buriavimą esu galvojęs anksčiau, tačiau tik dabar susiklostė aplinkybės, dėl kurių nusprendžiau pabandyti. Stažas 15 val.: 7 val. su 4,5 kv.m. bure ir plačia burlente ir 8 val.su "BIG" firmos 3,10 m ilgio 63 cm pločio burlente, neaišku kokio modelio, kiek litražo ir kurių gamybos metų, burė Tushingham series 5SC, 6.5 kv.m. Mano svoris 67 kg. Rinkinį išsinuomavau pabandymui su pirkimo galimybe. Sugebu sugrįžt į krantą, kažkiek buriuoju, jei tai galima pavadinti buriavimu. Nežinau, ką reiškia "glicas" ir panašiai. Sezonas į pabaigą. Norėčiau paklausti ar šis rinkinys tinkamas mokytis? Ir ar vertas pirkti už 1000 lt?
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST barokas 13 Rgp 2014 13:49

Neverta, seniena verta kelių šimtų litų geriausiu atveju, ieškokis bent jau +70cm pločio lentos, o geriausia ~80cm. O sezonas dar tik ateina!
Temų, ką ir kodėl pasirinkti daug, pavartyk forumą kelioliką minučių, rasi daug...
Vartotojo avataras
barokas
 
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 07 Lie 2011 22:53
Burės numeris: 23

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST renciauskas 13 Rgp 2014 14:59

Sveikas susirgęs buriavimo liga :D
Net negalvok apie tokio rinkinio pirkimą [-X Lenta turi būti iki 270 ilgio ir nuo 70 iki 80 pločio.
Su kitais variantais visiškai neprogresuosi, tik auginsi raumenis :D

dar tik laukiame vėjuoto sezono....
Kur pats plaukiosi????
Vartotojo avataras
renciauskas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 07 Rgs 2011 09:51
Burės numeris: 40

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST snobas 13 Rgp 2014 15:17

Esu dzukelis.dabar sedžiu ant ežero Zarasų kranto po bandymų ir galvoju tą patį,kad sena ir sunki lenta,gal vandens prisigėrus,aš jos pusę panardinu,kai burę keliu+šiandien vėjas nepastovus.dėl raumenų tai pastoviai dirba,nes lenta nestabiliai man eina-mėtosi,kitą dieną kaip ir nieko,bet norisi stabiliau stovėt.ir dar:gal burę blogai surinkęs,nes sunkiai man ji persiverčia,ant kranto trukteliu ir gerai ,vandenį niekaip neišeina,negaliu stipriau truktelti,nes neišbalansuoju ant lentos
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Zanas346 13 Rgp 2014 15:38

Zaraso ežere vėjas labai gūsiuotas. jei turi galimybę, geriau pavažiuok keliolika km iki Luodžio.
o šiaip kantrybės, - buriavimo sezonas tik šią savaitę ir prasideda.
snobas rašė:Esu dzukelis.dabar sedžiu ant ežero Zarasų kranto po bandymų ir galvoju tą patį,kad sena ir sunki lenta,gal vandens prisigėrus,aš jos pusę panardinu,kai burę keliu+šiandien vėjas nepastovus.dėl raumenų tai pastoviai dirba,nes lenta nestabiliai man eina-mėtosi,kitą dieną kaip ir nieko,bet norisi stabiliau stovėt.ir dar:gal burę blogai surinkęs,nes sunkiai man ji persiverčia,ant kranto trukteliu ir gerai ,vandenį niekaip neišeina,negaliu stipriau truktelti,nes neišbalansuoju ant lentos
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Bull 13 Rgp 2014 16:48

Pati geriausia vieta buriuoti Dzūkijoje yra Dusios ežeras. Ir ne tik Dzūkijoje, tai viena iš geriausių vietų Lietuvoje.
Nėra neįmanomo. Yra tik mūsų ribotas suvokimas apie tai, kas įmanoma.
http://www.extreme-sports.lt
Vartotojo avataras
Bull
-
 
Pranešimai: 1567
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 08:40
Burės numeris: 0

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST snobas 13 Rgp 2014 22:25

Bull rašė:Pati geriausia vieta buriuoti Dzūkijoje yra Dusios ežeras. Ir ne tik Dzūkijoje, tai viena iš geriausių vietų Lietuvoje.

Taip, žinau ten ir pradedantiems labai gerai-krantas 50m iki juosmens, dar šalia yra Metelio ežeras
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST snobas 13 Rgp 2014 22:35

Zanas346 rašė:Zaraso ežere vėjas labai gūsiuotas. jei turi galimybę, geriau pavažiuok keliolika km iki Luodžio.
o šiaip kantrybės, - buriavimo sezonas tik šią savaitę ir prasideda.

Po pietų pastebėjau, kad gūsiuotas, vėjas nepastovios krypties, kartais visai nurimsta, o didesniam pradėjus pūsti, aš nežinau jau kiek m/s., visai nesusitvarkiau su bure: lentą sukioja aplink, burės 6,5 kv.m. negalėjau pasukti nei kiek, kad galėčiau kiek įkypai pajudėti, lentą suka prieš vėją stengiantis burę pakreipti. Kažkoks košmaras. vėjui kiek aprimus viskas gerai. Esu savamokslis, nieks nerodė, kaip buriuoti, pradėjau bandyti jūroje su didele lenta ir 3 kv.m. bure. Ne prošalį būtų pamokėlių ir kažką pradžiai įsigyti.
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Bobas32 14 Rgp 2014 10:17

Greičiau pramoktum, jei bent pradžioje paplaukiotum su kitais, pamatytum, pasikalbėtum. Pamokėlių gali rasti xpro, vejasgalvoje, surfhouse, bures ir pas mus.rinkis vietą ir važiuok.
Dėl užsukimo per gūsius, tai įtariu, kad burę per stipriai tempi galine ranka. Pabandyk atsipalaiduoti ir pajusti burės sklendimą vėjuje. Ji turi traukti, o ne tempti rankas. Bet taip sunku ką nupasakoti, reikiamatyti klaidas, stovėseną.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Gedas LTU76 20 Rgp 2014 12:52

Snobai, kažkas netaip su buriavimo kokybe. 15 valandų, tai yra pakankamai kad pradėtum glisuoti, o tu sakai, kad net nežinai kas yra glisas. Inventorius, žinoma, nėra labai geras pradžiai, bet esi lengvas, tai ant lentos turėtum išstovėti nesunkiai. Tavo minimos problemos priežastys gali būti nuo labai blogo burės sutakelavimo, iki labai neteisingos stovėsenos, kojų/rankų padėties, bei kūno laikysenos. Kas yra negerai, nematant kas nesiseka, pasakyti labai sunku.
Prisegu nuotrauką, kurioje vakar pirmą kartą gyvenime su burlente buriuojantis žmogus po vienos valandos praktinių užsiėmimų. Taigi, prisidedu prie nuomonės, jog pati sėkmingiausia buriavimo pradžia yra buriavimo mokykloje. Tai taupo ir pinigus, ir laiką.

Gero vėjo
Gediminas
Prikabinti failai
pirmadiena.jpg
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Romas 20 Rgp 2014 15:10

Tam kad glisuoti reikalingas dar vienas nepaminetas dalykas:
Bent minimalus fizikos/aerodinamikos/hidrodinamikos supratimas.
Jei nesupranti kodel burlente plaukia nepades nei teisinga stovesena nei superinis inventorius.
Vartotojo avataras
Romas
 
Pranešimai: 915
Užsiregistravo: 01 Spa 2004 23:17
Miestas: Vilnius

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Fish-Bone 21 Rgp 2014 10:12

Romas rašė:Tam kad glisuoti reikalingas dar vienas nepaminetas dalykas:
Bent minimalus fizikos/aerodinamikos/hidrodinamikos supratimas.
Jei nesupranti kodel burlente plaukia nepades nei teisinga stovesena nei superinis inventorius.

Kaip baigęs fiziką drįsčiau nesutikti. Tam kad pradinukas (liaud. čainikas (liet. virdulys)) pradėtų glisuoti reikia vieno vienintelio dalyko - VĖJO. Jeigu jo bus daugiau negu pakankamai ir pradinukas nepaleis inventoriaus - vis tiek jį anksčiau ar vėliau išvilks į glisą. O supratimas apie procesus, dėl ko tai įvyko, bus reikalingas tada, kai norėsi viską pakartoti prie lengvesnių sąlygų.

Neapkraukim pradedančiųjų nebūtom teorijom ir nemistifikuokim to Gliso =D>
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST Gedas LTU76 21 Rgp 2014 13:33

Ištrauka iš savaitgalį vykusių kursų:
-Ei, ei, na ir kaip? Kaip jauteisi, kai glisvai?
-Rimtai? Glisavau?

Čia kalbėjo du žmonės, kurie su buriavimu susipažino prieš dieną. Teisinga stovėsena ir inventoriaus valdymas yra kertiniai dalykai išeiti į glisą, nes tik atsvėrus burę ir neišleidus vėjo lenta išglisuos.

Gero vėjo
Gediminas
Vartotojo avataras
Gedas LTU76
 
Pranešimai: 1299
Užsiregistravo: 10 Spa 2004 21:12
Miestas: Kaunas

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST snobas 23 Rgp 2014 18:36

Gedas LTU76 rašė:Snobai, kažkas netaip su buriavimo kokybe. 15 valandų, tai yra pakankamai kad pradėtum glisuoti, o tu sakai, kad net nežinai kas yra glisas. Inventorius, žinoma, nėra labai geras pradžiai, bet esi lengvas, tai ant lentos turėtum išstovėti nesunkiai. Tavo minimos problemos priežastys gali būti nuo labai blogo burės sutakelavimo, iki labai neteisingos stovėsenos, kojų/rankų padėties, bei kūno laikysenos. Kas yra negerai, nematant kas nesiseka, pasakyti labai sunku.
Prisegu nuotrauką, kurioje vakar pirmą kartą gyvenime su burlente buriuojantis žmogus po vienos valandos praktinių užsiėmimų. Taigi, prisidedu prie nuomonės, jog pati sėkmingiausia buriavimo pradžia yra buriavimo mokykloje. Tai taupo ir pinigus, ir laiką.

Gero vėjo
Gediminas

Tikriausiai aš glisuoju, tiesiog nieks neparodė vaizdo ir nepasakė:čia "glisas". Dabar pažiūrėjau video ir supratau, kad tikriausiai glisuoju: tai kai vėją pasigauni įkypai, man geriausiai gaunasi praktiškai nedideliu kampu prieš vėją ir leki, o burę galine ranka stumi nuo savęs , jei pradeda ją plėšti iš rankų. Jei tai vadinamas "glisas" tai po kelių valandų nieko nerodomas supratau, kaip pagauti vėją. Labai prastai man gaunasi pavėjui...ieškau kas galėtų pravesti pamokėles, laukiu kontaktų...
snobas
 
Pranešimai: 205
Užsiregistravo: 12 Rgp 2014 10:42
Burės numeris: 6

Re: Pradedu stovėti ant burlentės-padėkite

UNREAD_POST aston 24 Rgp 2014 09:15

Hehe. Jeigu kyla abejones kaip "tikrususiai as glisuoju", tai reiskias tikrai neglisuoji. Kai glisuosi abejoniu nekils;)
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

Kitas

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


cron
Prisijungimas nariams