EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Buriavimas ant ledo

Visi klausimai-atsakymai pradedantiesiems
Post here your HowToDo question

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Zanas346 01 Kov 2009 12:10

CHloras rašė:
Romas rašė:Cia CHlorai gerai isvystei minti.


nu buna tam gyvenime idomiu momentu, bet kazkiek reikia save saugoti...
Kiek kazkada man buvo vienodai issokti is vaziuojancio traukinio ir nusivolioti ant skaldos, kuri supilta palei begius, tiek dabar visi imanomi sanariai jau suvaryti ir bijau nuvirsti nuo taburetes sedint virtuveje....

itariu, kad smegeneliu uzaugo siek tiek...

o gal senstu ?


as irgi stengiuosi saugotis. man baimes jausmas labai gerai issivyste po dukros gimimo. nuo to laiko pradejo rankos prakaituoti skrendant lektuvu, vaziuojant kalnu serpantinais ir pan. gal senatve, ar atsakomybes nasta? :D
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Fish-Bone 01 Kov 2009 22:46

Žanai, žinai kad esi jau senas ir po traumos kokį pusmetį negalėsi buriuot, tai ir 'šiki į batą' :D
LTU 1617
Life should not be a journey to the grave with the intention of arriving safely in an attractive and well preserved body, but rather to skid in sideways, chocolate in one hand, martini in the other, your body thoroughly used up, totally worn out and screaming, "Woo hoo! What a ride!"
Vartotojo avataras
Fish-Bone
-
 
Pranešimai: 2107
Užsiregistravo: 01 Rgs 2006 15:13
Miestas: Telšiai-Plateliai-Vilnius-Akinys
Burės numeris: 1617

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Bobas32 02 Kov 2009 00:13

Ne, tai paprasčiausias fizino apkrovimo trūkumas. Per daug sėdi ir nieko neveiki, stresuoji, nervuojiesi. Vaistas - daugiau laiko ore, sportuoti, išmokti katapultuotis ir to nebijoti.
:rr:
Vartotojo avataras
Bobas32
-
 
Pranešimai: 8392
Užsiregistravo: 30 Rgs 2004 20:58
Miestas: Vilnius - Klapėda
Burės numeris: 32

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Giedrius LTU11 02 Kov 2009 09:17

Pradinis temos pavadinimas lyg ir buriavimas ant ledo?
Tai taip ir nesupratau - matau daugiausiai apie tai kalba gal net nebande. Gal is sono ir 'baisiai' atrodo, bet jei jau baisu - uzsidekyt (kai kurie taip ir daro) visas imanomas (pvz. ledo ritulininko) apsaugas ir nebus jokiu riziku. Kiek girdejau apie pazistamu traumas and vandens ir ant ledo - bangose yra zymiai daugiau gavusiu traumas, nei ant ledo. As pvz. paskutini karta rimtai susimusiau Kauno mariose varydamas slaloma ir ka?
As varau ant ledo ir net pavasario nelaukiu. Man fainiau ant ledo, nei ant vandens :headbang:
Giedrius, LTU11

http://ga-windsurfing.com/

+370 61233763
Vartotojo avataras
Giedrius LTU11
 
Pranešimai: 795
Užsiregistravo: 18 Vas 2005 12:28
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 11

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST CHloras 03 Kov 2009 01:39

Kazkada teko (gyvenant UK), organizuoti daug renginiu.
Tame tarpe ir ledo ritulio varzybas.
Esu mates kaip 2 vaikinai uzsideje visas tavo minetas apsaugas, susiduria vienas su kitu, krenta, ir vieno paciuzos asmenys praeina per kito gerkle. Ko pasekoje, po mazdaug 30s. jis paspringsta/uzdusta savo krauju.

Kazkada daug treniravausi darbu su kardu (kuriuos mums uzdraude uzgalasti), bet buvo tokiu, kuriems atrode kieciau treniruotis su tikru ir uzgalastu. Porai bachuru sekmingai prisiuvo viena kita ausi atgal....
pora - nera daug. Bet jeigu tokiu Lietuvoj yra tik 20. Procentaliai tai pasidaro labai daug,

Manau, kad traumu ant vandenes daugiau yra ne todel, kad tai pavojinga, o todel, kad ant vandens daugiau veiksmo, daugiau veikeju.
Ant ledo ju daug maziau (jei neskaiciuosime zveju, kurie luzta ir skesta)....

Bet cia butu idomu paskaiciuoti ir procentaliai.....



Giedrius LTU11 rašė:Pradinis temos pavadinimas lyg ir buriavimas ant ledo?
Tai taip ir nesupratau - matau daugiausiai apie tai kalba gal net nebande. Gal is sono ir 'baisiai' atrodo, bet jei jau baisu - uzsidekyt (kai kurie taip ir daro) visas imanomas (pvz. ledo ritulininko) apsaugas ir nebus jokiu riziku. Kiek girdejau apie pazistamu traumas and vandens ir ant ledo - bangose yra zymiai daugiau gavusiu traumas, nei ant ledo. As pvz. paskutini karta rimtai susimusiau Kauno mariose varydamas slaloma ir ka?
As varau ant ledo ir net pavasario nelaukiu. Man fainiau ant ledo, nei ant vandens :headbang:
CHloras_138
Vartotojo avataras
CHloras
 
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 31 Geg 2007 15:39
Miestas: Default
Burės numeris: 138

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Girmantas 04 Kov 2009 01:27

zinom ir ant vandens variantu su susiutom galvom. koks skirtumas kur darai kazka. klausimas KAIP darai.
Girmantas LT 69
Soulraiderių grįžusių į hipermaterializuotą pasaulį blog'as - www.spotas.lt
Vartotojo avataras
Girmantas
-
 
Pranešimai: 5084
Užsiregistravo: 04 Spa 2004 01:09
Miestas: Vilnius
Burės numeris: 69

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Juozas14 06 Kov 2009 15:07

Buriavimas ant ledo - senai propoguojamas ir pletojamas sportas tiek pas mus, tiek ir visame pasaulyje. Kaikuriems, kaip pvz Giedriui burevimas ant ledo netgi smagesnis nei ant vandens, man - ziema keicia vasara ir atbulai.
Norint pradeti buriuoti tai daryti ant ledo ira kurkas paprasciau nei ant vandens. tiesiog gali atsistoti ir pradeti judeti, reikia kurkas mazesnes bures, tad ir sveikatos reik kurkas maziau. galu gale galima tiesiog pareiti is betkurios vietos i pradini taska.
Kas del saugumo - pakanka paprastu apsaugu ant keliu, alkuniu, jai jau labai pilnos kelnes baimes, galima ir ten paminkstint ir beabejo privalomas dalykas - salmas.

kasmet vis keli buriuotijai pradeda ciuozti ir ledu, ateityje manau darysim vis daugiau oficealiu varzybu!
eurocup ant kaunuskes - viewtopic.php?f=1&t=11490&st=0&sk=t&sd=a
Susirinkom - susirungem - viewtopic.php?f=33&t=11809

CHloras - tu manau truputy nesiorentuoji apie kokia veikla kalbama ne tik sitoje temoje, taciau ir aplamai sitame puslapyje. Stuburu lauzymas, smegenu taskymas, zmoniu uzmusinejimas..manau pats supranti, kad tai visiskai ne i tema. ce mes susirenkame aktyviai praleisti laisvalaiki, ar netik laisvalaiki.. beabejo pasitaiko sumusimu, nukritimu.. taciau mano praktikoje neteko matyti kazko tokio, kas butu kazkas tokio.. tiesiog kaip girmantas sake - koks skirtumas kur darai kazka. klausimas KAIP darai. taigi, jeigu tu varydamas su ledrogem bandysi sokt ant traukinio, arba paguldes ant ledo zveja bandysi per jo kala pervaziuoti su paciuza galbut ir tai bus panasu i tavo pasakotas istorijas, taciau tai pats supranti ant kiek prasilenkia su realybe.
stai - vienas ziaureusiu mano matytu susidurimu - viewtopic.php?f=23&t=11736
kaip manai ar kurisnors bent kiek busibalnojo??
tiesiog ikvepk gryno oro.
Prikabinti failai
IMG_1167s.jpg
Tel. 860338696
Mail. thunder@surf.lt
Vartotojo avataras
Juozas14
 
Pranešimai: 775
Užsiregistravo: 05 Lie 2006 21:55
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 1

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST CHloras 03 Bal 2009 02:51

Juozas14 rašė:CHloras - tu manau truputy nesiorentuoji apie kokia veikla kalbama ne tik sitoje temoje, taciau ir aplamai sitame puslapyje.
tiesiog ikvepk gryno oro.


Ne nu tai yjo....
as kaip buves kaskadininkas apskritai daug ko nesuvokiu apie extremaluma. Nu gal jau per daug kartu buvau issitaskes.

1. Kad ir kaip profesionaliai tu moketum kristi (abiem atvejais). Vanduo minkstesnis nei ledas - faktas.
2. Vandenyje tu visada esi vandenyje, tau nera netiketumo faktoriaus - 10kv. metru pluduriuojanti betonine perdanga. Tuo tarpu ant ledo, tau tas netiketumo faktorius yra - propersa. Ir jei pedinant pesciomis - tu apeisi. Skriejant dideliu greiciu (nors paziurejus tavo baisiai extremalu klipa greicio ten nemaciau) - pries pora savaiciu traukem is dugno vienus panasius, tik su keturraciu, bet nesvarbu kas ten butu buve - pasekmes vienodos. Ledas turi savybe plestis, atsiremes i krantus jis plysta, deformuojasi, susidaro iki keliu metru propersos (vidury ezero), propersa irgi uzsala ir yra apsiningama, tik jeigu ji uzsalo pries pusdieni tau vizualiai yra vientisas ezeras su storu ledu, apart vienos vietos, kuri nematoma su 1cm ledu. Jeigu tu ant ledo vazineji su sausu hidrokostiumu, tai gal nera baisu.
Klausimas kiek is tokiu plaukiotoju vazineja su sausu kostiumu ir kiek is ju yra bande ir ar apskritai zino kas darosi su organizmu lediniam vandenyje (as bandes - zinau).

3. Iskaitant musu klimata ir galimybe buti ant tvirto ledo 20% laiko. As ziema renkuosi kitus malonumus. Bet cia individualu, as nenuvertinu, tik manau, kad tos musu tokios siltos ir slapios ziemos metu, laika isnaudoti poilsiui galima efektyviau.

As nesigincyju gal tai malonu, gal smagu, bet kadangi as asmeniskai esu krites kokius minimum 20000 kartu (aisku 90% samoningai treniruotese ant bet kokiu pavirsiu) ir 9% in the real thing ir kokius iki 10vnt su pabaiga traumatologiniuose, tai jau esu tiek susidauzes visas, kad man bet kuriuo atveju vanduo - minksciau (taip, ten galima paskesti - ta irgi esu kelis kartus rimtai patyres). Apsaugos - apsaugo nuo pavirsutiniu odos nuplesimu ir pan. Gali uzsideti ir grizti su grazia minksta odele, bet su suvarytu sanariu (irgi isbandyta). Taip, kad gal as jau per daug kartu issitaskes ir per daug susivares sanarius, kad dar toliau megauciuosi kritimais ant kieto pavirsiaus, nors kazkada buvo kuo baisiau, kuo kieciau - tuo kieciau.

O tavo atsiusta nuoroda, kur du veplos sugeba susidurti vos judedami, nors tu ja apibudinai kaip "ziauria" - byloja apie tai, kad tu apskritai nemates susidurimu ar "avariju". Jeigu tai ziauru ir tai extremalu, tai galiu nebrangiai pasiulyti isigyt nauja domena "extremalus-zopliai".

nepyk... cia siaip...

Anot taves as "nesuvokiu" apie kalbama, o anot manes tu stebiesi baisaus dydzio tragediniu susidurimu, kuris tolygus dvieju pencininku susidurimui palei troleibuso stotele ant slidaus saligatvio. Blemba.. tam tavo klipe vienas zmogus NETGI nukrito...
Toks ispudis, jog zodi "extremalu", zmones suvokia labai reliatyviai ir labai skirtingai.... bet tai irgi manau yra normalu.
CHloras_138
Vartotojo avataras
CHloras
 
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 31 Geg 2007 15:39
Miestas: Default
Burės numeris: 138

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST Reiseris 03 Bal 2009 21:19

CHloras rašė:Esu isbandes turbut vos ne visus imanomus extremalius sportus.
Kazkada laisvalaikiu dirbau kaskadininku.
Zinau ka reiskia sokti is vaziuojancio automobilio, traukinio, lektuvo, zinau ka reiskia issitaskyti su masina, motociklu ar kitais extreemais, kai kas nors nepavyksta.
Dabar matyt priaugo ne tik pilvas ar bicepsas, bet ir papildomu keletas mazgeliu smegenyse.
Plaukiant maximaliu greiciu ir issitaskant i vandens pavirsiu yra lyg ir fun. Skauda, idomu bet hidrokostiumas ir liemene daro savo darba. Bet issitaskyti ant betoninio stiprumo ledo... ka as zinau... gal jau pasenau... ?
Kazkaip nors buciau ir beprotis, pradedu rinktis minkstesnius variantus...



Tikriausiai viska bandei nete :-).Nes ant ledo vaziuoja merginos,vaikai ir moterys,net nepasikeite aukstakulniu ir nei viena neuzsimuse.Kaunuskej jau daug metu lakstom ant ledo ir nei vienas nepralauze ledo krisdamas,bei neteko vezti nei vieno i traumatologini.Sia ziema Kaunuskej vyko Euro Cup'as,kur tikrai niekas nezadejo stabdyti, praleidziant priesininka,buvo susidurymu,bet traumu nelabai.Tai gal geriau pirmiau paziureti kas ir kaip,gal net isidrasinus pabandyti,o jau paskui... .
Dead Machine in progres !
ASaMeMas
Reiseris
LTU 789
Mob.nr.:+37069825408
skype : reiseriss
Laisvalaikiu siuvu maisus didelems lentoms,krepsius dideliems vairams,Deklus SUP'ams ir kaitlentem,bei tentus jachtom ! O kai nepucia, sulopinu suplysusias bures.
Parduodu bures The Loft 11,8 + 550 Loft stiebukas ir dar NP RS5 12,5 su stiebais,daug labai pigiu buriu nuo 4 iki 8,5 kv/m, Sugryzus eurui,atpigs dvigubai -:),
Vartotojo avataras
Reiseris
 
Pranešimai: 1876
Užsiregistravo: 08 Spa 2004 22:51
Miestas: Kaunas

Re: Buriavimas ant ledo

UNREAD_POST CHloras 03 Bal 2009 22:39

Gal tu teisus. Gal as jau tik bijau kieto pagrindo.....
Mane jau vemt vercia nuo Lazdynu traumatologinio punkto (cia iskaitant save (o pats nesu vepla, gal tik perdaug nuplyses) + kiek kartu ten pats esu vezes savo draugus, o isvezes vezimeliuose... ).
Nesuprantu kodel jie man dar nuolaidu korteles dar neisdave.....

:D


Reiseris rašė: Tikriausiai viska bandei nete :-).Nes ant ledo vaziuoja merginos,vaikai ir moterys,net nepasikeite aukstakulniu ir nei viena neuzsimuse.Kaunuskej jau daug metu lakstom ant ledo ir nei vienas nepralauze ledo krisdamas,bei neteko vezti nei vieno i traumatologini.Sia ziema Kaunuskej vyko Euro Cup'as,kur tikrai niekas nezadejo stabdyti, praleidziant priesininka,buvo susidurymu,bet traumu nelabai.Tai gal geriau pirmiau paziureti kas ir kaip,gal net isidrasinus pabandyti,o jau paskui... .
CHloras_138
Vartotojo avataras
CHloras
 
Pranešimai: 231
Užsiregistravo: 31 Geg 2007 15:39
Miestas: Default
Burės numeris: 138

Ankstesnis

Grįžti į Pradinukams / Beginners part

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Prisijungimas nariams