Puslapis 11

Lenkijos šiaurėje

UNREAD_POSTParašytas: 28 Bir 2010 17:05
Plikis
Joninių savaitgalį teko pabuvoti Lenkijos šiaurėje, ir kažkiek paplaukioti nuo Gdansko į šiaurę prie Hel ilgąjame pusiasalyje.
Dar ryte pūtė vos 5-6 m/s. Vietinių klausinėjome, kur jūroje galima kaituoti. Arba siūlė plaukti mariose, arba sakė, kad gali plaukti kur nori, galima visur.
Tai taip ir padarėme. Pora km. už Chalupy miestelio laukiniame jūros pliaže pakaitavau pora trejeta valandų.
Vėjas buvo šiek tiek į krantą šiaurės vakarų, pradžiai mažokas, o apie pietus pūtė stabilūs 9-10 m/s.
Tada ir bangos padidėjo 0.5-1.0 m. Džiugino labai lygus, negūsingas vėjas.
Kol ryte apie 9-10 valandą žvalgėmės, mariose tik kelis kaitus matėme.
O dieną jau važiuojant net nuo kelio matėsi krūvos kaitų, ir miškas burlenčių. Mariose neplaukiau, bet (gal išskyrus patį įškyšulį Hel)
mariose pakrantės beveik nėra. Kaitus keliasi iš vandens. Ir kaip minėjo vietiniai, net nuplaukus kelis šimtus metrų, gylis bus apie vieną metrą.
Gryžtant, pravažiavus miestelį Puck, padariau nuotrauką, kurioje turėtų matytis visa keliasdešimt kilometrų juosta mariose buriuojančių kaitų ir burlenčių. Iš toli jų aišku nesimato.

Re: Lenkijos šiaurėje

UNREAD_POSTParašytas: 29 Bir 2010 09:58
povilkami
Ne iš pirmo žmogaus girdžiu apie šią vietą. Būtų naudinga išgirsti ir kitų patirtį, pamatyti nuotraukas. Parašykite prašau, kas buvote, būtų geras spoto aprašymas.

Re: Lenkijos šiaurėje

UNREAD_POSTParašytas: 30 Bir 2010 01:23
guincho
Ahoy visiems
teko pabuvot pernai Lenkijoj Hel iškyšulyje marių pusėje. Trumpai: beveik visas iškyšulys nusėtas kempigais (marių pusėje). Juo važiuodamas gali rast praktiškai visų gamintojų kaitavimo, buriavimo įrangos bazių su prekybos, serviso, nuomos punktais. Mariose vanduo nerealiai švarus, nuplaukus gan toli nuo kranto kuo puikiausiai matosi dugnas, gylis kaip ir pas mus Drevernoj, nakvynė kempinge (automobilis, palapine 3 galvos žmonių) apie 50Lt/para (kepminge su normaliu dušu, karštu vandeniu ir t.t. Iškyšulys gerokai siauresnis nei mūsų Neringa, vietomis tesiekia vos 100-200 metrų, taip kad gyvendamas gali plaukiot ir mariose ir jūroje. Na ir kaip pasakytų kai kurios TV žvaigždės ...man patiko... :)
Čia kelios foto iš Hel http://picasaweb.google.lt/guinchoFOTO/LenkijaHel2009#

iki pasimatymų ant vandens