Dabar pats atsakysiu sau ir kitiems į klausimą, arba į dažną pvz Girmio teiginį, kad jam užtenka didžiausios burės 5.7m2 ir jam visuomet pučia, kai tuo tarpu visi ima didžiules bures, vargsta, pumpuoja ir vis to gliso neužtenka.
Mes pasirinkom freestylą, o tai reiškia, kad mums užtenka 100-200 m gūsio tam, kad pasiruoštume manevrui, nes būtent iš padaryto manevro mes gaunam kaifą. Kiekvienas glisas turi baigtis fintu! Tai atima daug jėgų, ypač mokinantis, tačiau sėkmingas finalas mums yra nepalyginamai malonesnis už paprastą greitą plaukimą. Retai tenka nutolti nuo kranto dideliu atstumu, nes tai tik bereikalingai papildomai nuvargina, jei pastebėjote, ir pasaulio spotuose freestyleriai murkdosi labai mažoje akvatorijoje, kai tuo tarpu freeraideriai speedina vos ne už horizonto.
Ypač freestylas rekomenduotinas (kaip ir didelės formulės

) Lietuvos sąlygoms, kur vėjas gusiuotas ir visiems jo vis maža.

Beja, būtina išnaudoti vėjo trūkumą, nes yra pakankamai įdomių ir naudingų fintų prie minimalaus vėjo. Žodžiu pastoviai yra kas veikti, jeigu tik netingi. Kaito silpnam vėjui reikės tik dėl bendro išsilavinimo.
Wavas jūroje taip pat nereikalauja labai daug vėjo, nes pradžią glisui visuomet duoda banga.
Parašiau, nes tikrai mažai lietuvių freestylu domisi, mes nesuprantam, kad Lietuvoje buriavimo sąlygos yra nesuperinės, bet tikrai geros. Susidomėjus freestylu, atsiveria visai kiti šio sporto horizontai.
