EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Land kiting'as - nuo ko pradėti?

Problemos, triukai, patarimai.
Inventorius

Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Ignitor 09 Lie 2013 21:27

Sveiki. Panoro pagyvinti savo laisvalaikį, todėl pradėjau ieškoti kažko tinkamo. Na, o jėgos aitvarai jau senokai traukė akį. Apie vandenį nelabai noriu galvot dėl savo gyvenamosios vietos ir transporto galimybių, tačiau land kiting'as pasirodė priimtinas dalykas. Pradžioje manau užtektų tiesiog kite'o , vėliau - gal ir kite land board'ingas papildys laisvalaikį. Bėda ta, kad net neįsivaizduoju nuo ko pradėti. Ties šia vieta ir tikiuosi Jūsų pagalbos. Paskaitinėjus ankstesnes diskusijas, pastebėjau, kad visi siūlo rinktis mokyklą, tačiau ją pasiekti man yra ganėtinai keblu, todėl esu pasiryžęs bent jau pabandyti išmokti pats.

Taigi, kaip ir sakiau, pradžioje apsiribosiu ir paprastu kite'u. Pasižiūrėjus Youtube apie kite jumping'ą, panašu, kad tai nėra neįmanoma, bet net neįsivaizduoju kokį kite'ą pasirinkti. Negaliu išleisti daug pinigų, bet mačiau, kad yra variantų ir po 500-600lt, tačiau nežinau ar į juos verta žiūrėti. Aišku, maloniau jeigu prekė būtų nauja, bet neatmetu ir naudotų variantų. Ūgis mano ~1.80m, sveriu ~60kg.

Jeigu kažkas nuskambėjo kaip visiška nesamonė, ar yra kažkokių netikslumų, labai atsiprašau, nes beveik nieko apie tai nenusimanau. Suprantu, kad prašau pagalbos "už ačiū", bet nelabai turiu kur daugiau kreipti. Būtų malonu jeigu pagelbėtumėte.

Ignas.
Ignitor
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 09 Lie 2013 15:40
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST marko16133 09 Lie 2013 23:18

zodziais labai daug rasyti, turi susitikti rimta ismananti kaituotoja ir jo paklausineti akis i aki, p.s ieskok kas skraido ant zemes jie labiau ismano koks inventorius reikalingas
Vartotojo avataras
marko16133
 
Pranešimai: 689
Užsiregistravo: 18 Sau 2010 17:16

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Kancler 10 Lie 2013 10:00

jei jau apsiribos tik zeme, tai siulyciau pasidomet ar aplink gyvenamaja vieta yra tinkamu vietu tam daryt, tada pasidomet vejais toje vietoveje
o seip gal verta pasidomet ar nera tame kraste buriuotoju, kurie vazineja i pajuri, issiprestu transporto problema
Vartotojo avataras
Kancler
 
Pranešimai: 1407
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 17:13

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Ignitor 10 Lie 2013 11:41

Pats gyvenu Prienuose. Vietų keletas yra manau neblogų, tačiau dėl vėjo kita kalba. Na būna čia vėjuota ganėtinai kartas nuo karto, bet kaip suprantu, to "vėjuota" neužtenka, tad kaip žinoti ar vėjas tinkamas?

Kas dėl buriuotojų, girdėt neteko, bent jau pačiuose Prienuose, nežinau kaip dėl aplinkinių vietovių.
Ignitor
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 09 Lie 2013 15:40
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Kancler 10 Lie 2013 12:53

na nuo prienu iki Kauno nera taip jau ir toli, o is ten gan tankiai kruva buriuotoju vaziuoja i pajuri, plius Kauno mariose galima pramokus buriuot, yra ir su landbordais kaune buriuojanciu, bet velgi Kaune
del tu keletos vietu, tai klausimas ar ju danga tiks, nes landbordui irgi santykinai lygaus pavirsciaus reik, aisku galima nusipirkt/pasigamint "triratuka" https://www.google.lt/search?q=kite+bug ... 80&bih=903
aisku yra dar ziemos sezonas, tada praktiskai bekuri gerai prapuciama pieva didesne tiks, tereiks nusipirkti snowborda
jei galvot tik ant zemes tad geriau ieskot matrasiniu yra gan nemazia isdiskutuota forume paieskok
betkokiu atveju didziausias smagumas bus ant vandens, o cia geriau pripaciami
Vartotojo avataras
Kancler
 
Pranešimai: 1407
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 17:13

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Ignitor 10 Lie 2013 13:12

Vietose, kurias žinau, visur pievelė, plotai ganėtinai dideli, paviršius lyg ir lygus, nežinau tik ar pakankamai. Bent jau sprenžiant pagal tai, kokiose pievose kaituoja Youtube'j, turėtų tikt.

Dėl pačio kaito dabar. Radau skelbimuose štai šitus: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/jegos-a ... 58666.html . Kaina priimtina, tačiau nežinau ar verta. Kaip ir anksčiau sakiau, daug pinigų išleisti negaliu, bet už tą kainą norėtųsi išspausti ką galima maksimaliai. Kiek žinau, dydis priklauso nuo vėjo stiprumo. Mažesnis - didesniam vėjui, didesnis kaitas - mažesniam. Kaip suprantu mažo (2m tikriausiai) man nereikia, tačiau ir didelio ne. Tad koks būtų optimaliausias variantas vasarai/rudeniui prie 5-7-10m/s vėjo?
Ignitor
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 09 Lie 2013 15:40
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Kancler 10 Lie 2013 14:10

pasiskaitinek sia temahttp://www.extreme-sports.lt/forumas/viewtopic.php?f=14&t=20137 gal ne visai tai ko ieskai, bet bent jau rasi zmones kurie gales tau kazkiek atsakyti i rupimus klausimus
seip asmeniskai sau jei imciau matrasa tai imaciau su baru (vairalazde)https://www.google.lt/search?q=kite+bar&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=y0DdUYa9I8XZtAa5moDoCA&ved=0CDEQsAQ&biw=1280&bih=903 o ne rankenom, aisku galima rankenas sujungti virve ir kabintis prie trapecijos (dirzas ant juosmens su kabliu)https://www.google.lt/search?q=kite+harness&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8UDdUdSlGMPNtAax9oGwDQ&ved=0CDYQsAQ&biw=1280&bih=903
Vartotojo avataras
Kancler
 
Pranešimai: 1407
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 17:13

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST misavi 10 Lie 2013 14:24

Ignitor rašė:Dėl pačio kaito dabar. Radau skelbimuose štai šitus: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/jegos-a ... 58666.html. Kaina priimtina, tačiau nežinau ar verta.


Aitvarai labai smagūs, bet, mano galva, pirmai 20-čiai valandų. Ar su jais bus įmanoma vėliau landkite-inti, snowkite-inti? Bus. Ar bus smagu landkite-inti, snowkite-inti? Mano galva, ne.

Ignitor rašė:Kaip ir anksčiau sakiau, daug pinigų išleisti negaliu, bet...


Pinigai - toks dalykas, kad jų visada trūksta. Greičiausiai dėl to ir reikėtų savo pirkinius planuotis protingai... Labai mažai dalykų mes galime pasigerinti primokėdami vėliau, o kite-as, mano galva, nėra vienas jų. Pinigų vėliau vis vien atsiras - šimtas, du, o gal net ir visas tūkstantis. Ir jie bus laisvi pinigai, galėsi juos išleist, pavyzdžiui, kite-ui. Tik kad su tais pinigais turimo kite-o charakteristikų jau nebepagerinsi (aitvaro ploto nepadidinsi, medžiagos neatnaujinsi ir pan.).

Aš šiandien pirkčiau tik naują kite-ą. Nesąmonių nedarysi (nekaituosi miške), mados nesivaikysi (nepergyvensi, kad kite-uoji su 2012 m. piešiniu, o ne 2014 m.) - tarnaus ilgai. Ir turėsi tikrą fun-ą. Bus tikrai smagiau ir su landboard-u, ir ant sniego, ir pagaliau vis vien norėsi įbrist į vandenį - galėsi ir tai daryt saugiai ir smagiai.

Neturi pinigų? Yra pardavėjų, kurie Tau pasiūlys naują kite-ą už santykinai žemą kainą. Pamedžiok skelbimus forume, arba pazvanik Cibui. Ir pirmai pradžiai būsi daugiau nei laimingas.

Aš taip galvoju. Ir, manau, manęs paklausęs man vėliau padėkosi ;).
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Ignitor 11 Lie 2013 12:39

misavi rašė:
Ignitor rašė:Dėl pačio kaito dabar. Radau skelbimuose štai šitus: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/jegos-a ... 58666.html. Kaina priimtina, tačiau nežinau ar verta.


Aitvarai labai smagūs, bet, mano galva, pirmai 20-čiai valandų. Ar su jais bus įmanoma vėliau landkite-inti, snowkite-inti? Bus. Ar bus smagu landkite-inti, snowkite-inti? Mano galva, ne.

Ignitor rašė:Kaip ir anksčiau sakiau, daug pinigų išleisti negaliu, bet...


Pinigai - toks dalykas, kad jų visada trūksta. Greičiausiai dėl to ir reikėtų savo pirkinius planuotis protingai... Labai mažai dalykų mes galime pasigerinti primokėdami vėliau, o kite-as, mano galva, nėra vienas jų. Pinigų vėliau vis vien atsiras - šimtas, du, o gal net ir visas tūkstantis. Ir jie bus laisvi pinigai, galėsi juos išleist, pavyzdžiui, kite-ui. Tik kad su tais pinigais turimo kite-o charakteristikų jau nebepagerinsi (aitvaro ploto nepadidinsi, medžiagos neatnaujinsi ir pan.).

Aš šiandien pirkčiau tik naują kite-ą. Nesąmonių nedarysi (nekaituosi miške), mados nesivaikysi (nepergyvensi, kad kite-uoji su 2012 m. piešiniu, o ne 2014 m.) - tarnaus ilgai. Ir turėsi tikrą fun-ą. Bus tikrai smagiau ir su landboard-u, ir ant sniego, ir pagaliau vis vien norėsi įbrist į vandenį - galėsi ir tai daryt saugiai ir smagiai.

Neturi pinigų? Yra pardavėjų, kurie Tau pasiūlys naują kite-ą už santykinai žemą kainą. Pamedžiok skelbimus forume, arba pazvanik Cibui. Ir pirmai pradžiai būsi daugiau nei laimingas.

Aš taip galvoju. Ir, manau, manęs paklausęs man vėliau padėkosi ;).


Na taip, tiesą sakai, tačiau kokį kite'ą rinktis kaip ir nežinau. Reikėtų bent kažkokio orientacinio pavyzdžio, nes į skelbimus žvalgytis galiu, bet nelabai aš ten ką suprasiu. Kaito už kelis tūkstančius žinoma pradžiai nepirksiu, bet pinigų kažkiek daugiau galiu skirti. Tad, kokia maždaug kaina kaito turėtų būti pradedančiajam? Dydis?

Planavau klausti AŽ, bet kaip matau galima tik per el. pašta susisiekti, tai kaip ir nėra kur daugiau rašyti.
Ignitor
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 09 Lie 2013 15:40
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Plikis 13 Lie 2013 21:58

Tema, vis išlendanti mūsų forume :)
Pagal duomenis, 180/60, esi jaunas. Tad dar nežinai, ko norėsi ateity. Aš tik apie kaitavimą :) Dabar tik kaituoti pievose, o vėliau pasirodo, kad tai ne taip ir daug veža.
95 procentai kaituotojų čia kaituoja ant vandens, iš kurių 10proc. dar ir retsykiais lanbordina, o 70-80 proc. žiemą varo ant sniego (šitie skaičiai paimti iš"debesų", pažiūrėjus susispietusius virš Neries, tad neimkit už gryną).

Bet daryk pradžią taip, kaip nori.
PIEVOS, arba vietos kur kaituosi. Turiu kažkokio patyrimo, tai galiu teigti, kad tik ir pirmo žvilgsnio tos pievos lygios. Kaitavimui reikalinga pakankamai lygi pieva. Kaip pavyzdys, prie namo esanti veja yra idealu. Tokių sąlygų mūsų kraštuose nėra
išskyrus golfo laukus, kur mūsų dar neleidžia (dukra paminėjo, kad Škotijoje golfo laukuose kaituoja). Kaituojama daugiausia landboardais, jų ratai būna 8 colių. Paprastai pievai, kur ganomi galvijai, arba ji šienaujama, jų diametras per mažas. Kai gerai riedi,
dantimis kaleni ištisai. Tai įvertinęs aš ant landboard uždėjau 26cm diametro ratus. Daug didesni už anuos. Bet per tokią tipo "lygią" Aleksoto aerodromo" ar kitą palei Kauną pievą aš jau važiuoju.
Reziume - standartiniai ratai, stardantiniai pievai netinka.
Išeitis yra. Kaituotojai naudoja BAGI. Jų ratai gal 40cm diametro. Dar nelygesnė pieva tinka. Bet komfortas vis teik lieka lygioje pievoje. Pažiūrėk ją Pociūnuose, Valkininkuose, kur mes vis dėlto retokai susirenkam.
KAITAI. Su rankenom turi savo pliusus (jautrumas sureaguoti), bet vėjo diapazonas, patogumas, komfortas pirmumą duoda depower kaitams. Žinoma, ant žemės rekomenduoju tik foilinius kaitus. Jie atsparesni įvairiems mechaniniams pažeidimams.
Kaito dydis. Ramiam, iki 7-9 m/s vėjui tau užtenka 10kv. foilo. Stipresniam, reikia 6-7 kv.
Kaip rašė Mindaugas, 2kv. tau užteks tik porai valandų. Bet su juo tu suprastum, kaip viskas daugmaž vyksta. Toliau rekomenduočiau (laikinai) vis dėlto kaitą su rankemon, nes aš jį turiu, ir tokiu būdu labiau jausi vėjo jėgą, kaito veiksmą, padėtį.
Dar reikalinga trapecija, nors prie kaito su rankenom nebūtinai. O ji kaštuotų kaip ne nauja 100-250Lt.

Gali iš manęs paimti 7,5 kv. kaitą su rankenom, landbordą, nes vis tiek jis be darbo stovi. Pasibandysi ,viską pajausi, galiu parodyt. Po to pradėsi jausti, ko nori. Be komercijos, aš jų neparduodu. Tel. 8-687-42229.

p.s. Vis tiek, kaitavimas emoncingiau už grybavimą.
Plikis
 
Pranešimai: 783
Užsiregistravo: 12 Vas 2007 15:20
Miestas: Kaunas

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST izas 14 Rgp 2013 18:44

Atgaivinsiu tema :) ar yra iš VLN landboard'intoju, ir kur dažniausiai susirenkat pasitaškyt žemė/dangus? :wink:
izas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 24 Lie 2013 23:21
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST misavi 15 Rgp 2013 07:20

izas rašė:Atgaivinsiu tema :) ar yra iš VLN landboard'intoju, ir kur dažniausiai susirenkat pasitaškyt žemė/dangus? :wink:

Mes važiuojam į Valkininkus. Vasarą - rečiau, rudenį - dažniau.
misavi
 
Pranešimai: 635
Užsiregistravo: 28 Bir 2010 09:14
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST izas 15 Rgp 2013 12:49

Ar vasara pievu salygos blogos ten vazinet? Jei kas vaziuotu, prisijungsiu!
izas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 24 Lie 2013 23:21
Burės numeris: 0

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST klaipeda 16 Rgp 2013 17:28

Aš kai paskaitau apie landboardus, man taip nuobodu pasidaro, kaip kokiu invalidu uzsiėmimas :lol:
Pasiimkit lenta, lipkit į vandenį ir naudokit pagal paskirtį kaitą, bus ir smagiau ir saugiau.
Nei snowkaitinimas, nei landboardinimas niekada neprilygs kaitavimui ant vandens.
Nu negalėjau neįsikišti :lol:
klaipeda
 
Pranešimai: 427
Užsiregistravo: 03 Rgs 2009 23:37

Re: Land kiting'as - nuo ko pradėti?

UNREAD_POST Aitvaras 16 Rgp 2013 22:16

Nereikia skaityti apie landkaitingą, geriau žiūrėti, nebus taip nuobodu :)
Koncultacijos,
pardavimas, remontas
tel.+370 684 74070
algis eta peterlynn.lt
skype: algimanv1
http://www.peterlynn.lt
Miško g. 30, Kaunas
Vartotojo avataras
Aitvaras
 
Pranešimai: 686
Užsiregistravo: 05 Geg 2010 12:04
Burės numeris: 0

Kitas

Grįžti į Plaukimo technika, Inventorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


cron
Prisijungimas nariams