EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Nugaros problemos ir buriavimas

Kalbam apie viską / let's talk about something

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 10 Vas 2017 10:49

Operacijos sėkmės santykis 50:50, tai visi kaip susitarę nerekomenduoja to daryti, nebent jau nėra kitos išeities.

Esu buvęs pas Girskį, tai stengiuosi daugiau pro tą vietą net nevažiuoti...
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST evaluk 10 Vas 2017 11:44

Esu buvęs pas Girskį, tai stengiuosi daugiau pro tą vietą net nevažiuoti...


Kodėl nepatiko? Esu ten pats lankęsis, bet ne su rimtomis problemomis, tai gavau keletą tempimo pratimų, kurie tikrai padeda, filosofija ir požiūris į stuburą taip pat patiko, tai man paliko neblogus įspūdžius...
evaluk
 
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 08 Lie 2015 10:27
Burės numeris: 29

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST baltrbruz 10 Vas 2017 13:20

DovydasVilkelis rašė:Operacijos sėkmės santykis 50:50, tai visi kaip susitarę nerekomenduoja to daryti, nebent jau nėra kitos išeities.

Esu buvęs pas Girskį, tai stengiuosi daugiau pro tą vietą net nevažiuoti...


Aha, idomu ir man - kas neitiko. Jo logika man tinka, tik mano atveju raumenu tempimas labai letas procesas. 5% istempiu min per kokius 2 metus. Klaikiai letas progresas.
Bobai - tu teisus, raumenu tonusas padidejes ir tai susije su stresu. Bet nervus gydyti dabar galiu jau tik paraleliai.
baltrbruz
 
Pranešimai: 229
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 13:27

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 10 Vas 2017 14:57

Labiausiai filosofija man ir nepatiko. Į viską. Vizito trukmė - 45 min. berods, tai 30 min. klausiau kokie aplinkui šūdini kiti daktarai ir koks jis vienas nuostabus. Atviru tekstu. Neperdedu. 15 min. teikėsi apžiūrėti kas negerai, davė kelis tempimo pratimus. Kita filosofija - jeigu sportas nepadeda tiesiogiai sveikatai, nėra prasmės to daryti. Tuo metu aš sportavau su TRX diržais, tai jo nuomone, jeigu tai nepadeda mano nugarai, tai turėčiau to nedaryti. Kad galvą jis turi, aš nesiginčiju, bet tai yra visiška pinigų kalimo mašina be jokio gilinimosi į žmogaus kasdienę veiklą.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST anndrius 10 Vas 2017 15:09

apskritai raumenu- sausgysliu tampymas turetu but kaip dantu valymas, minimum ryte-vakare, bent po kelis pratimukus. ir taip kiekviena diena, metai is metu. o ne kazkokia tai pusmecio programa keliu cm pailgejimui pasiekti. ypac jei dar turi minciu savo metuose kazka rimciau pasportuot.
kai pasieki tokia stadija, kad raumenu sustangrejimas jau kelia problemu, teks dirbti ypac sistemingai. iki sezono Baltrau dar spesi :) sekmes!
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 10 Vas 2017 15:18

Čia irgi vieta diskusijoms. Neapšilusių raumenų tampyti negalima. Nei prieš vieną normalią treniruotę negalima daryti statinių tempimų. Prieš sportą darai dinaminį apšilimą, po sporto - statinį.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST baltrbruz 10 Vas 2017 15:42

anndrius rašė:apskritai raumenu- sausgysliu tampymas turetu but kaip dantu valymas, minimum ryte-vakare, bent po kelis pratimukus. ir taip kiekviena diena, metai is metu. o ne kazkokia tai pusmecio programa keliu cm pailgejimui pasiekti. ypac jei dar turi minciu savo metuose kazka rimciau pasportuot.
kai pasieki tokia stadija, kad raumenu sustangrejimas jau kelia problemu, teks dirbti ypac sistemingai. iki sezono Baltrau dar spesi :) sekmes!


Andriau, tampausi non-stop jau 6 metus :) Ir progresas didelis - zeme pasiekiu tiesiom kojom (man tai wow). Bet apetitas augo ir susitraumavau netaisyklingai, neatsargiai darydamas joga. Darant Pova (Mayurasana), pajutau tarsi ciurksle stuburo apacioje. Po kiek laiko atsirado slankstelio issisokimas... na o toliau jau viska surasiau. Tiesa, su sia trauma, kol dar tiksliai nezinojau kas man yra, numyniau dviraciu is Nicos i Barselona. No problem. Tik issityrus ir pradejus dometis kuo slanksteliu mobilumas gali baigtis, susiemiau. Jeigu slanksteliai butu nemobilus, tai dar galima buriuot, be problemu. Bet kad jau laisvi... kazin kaip cia bus. Tu visada norejai mano JP wave'uko :D ...

O del Girskio - visiskai sutinku. Radikalas. Bet jis vienintelis i problema paziurejo kitaip - ne stiprinti raumenis liepia, o tempti. Iki tol nei vienas kineziterapeutas nelankste ir netikrino raumenu stiprumo. STIPRINK - by default. Pasirodo ne visiems to reikia.

Saugokit save. Mano pamokos paprastos - joga, tai uzsiemimas turintiems sveika stubura ir lankscius raumenis. Jei tokiu neturit, privalu isleisti daug $$$$ asmeninei programai su geriausiu (o ne geru!) mokytoju.
baltrbruz
 
Pranešimai: 229
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 13:27

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST anndrius 11 Vas 2017 00:44

DovydasVilkelis rašė:Čia irgi vieta diskusijoms. Neapšilusių raumenų tampyti negalima. Nei prieš vieną normalią treniruotę negalima daryti statinių tempimų. Prieš sportą darai dinaminį apšilimą, po sporto - statinį.


jei vieta diskusijom, tai padiskutuokim.
mano atsakymas - galima. jei zinai ir jauti ka darai. asmeniskai darau statinius tempimo pratimus visaip - be apsilimo, su apsilimu, su minimaliu apsilimu, pries sporta, po sporto, per sporta. pagal poreiki.

tampymasis po itin intensyvios dienos, pagerina kitos dienos bukle ir performansa.
tampymasis pries isejima (i vandeni ar kt) - sumazina traumu tikimybe.
kasdienis tampymasis pagerina tonusa ir atitolina raisciu nutrukimo data.
Retai kada darau (arba tiksliau beveik niekada nedarau) dinaminio apsilimo pries sporta - taupau kalorijas. Dazniausia apsylu statiskai tampydamasis.

mano praktika tokia. teoriju yra visokiu.
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST spoil 11 Vas 2017 10:37

Pabandyk pakeisti yoga i pilates, atattinkamai treneris suprantantis raumenu bedas ir tt. Asmeniskai man labai patiko po pirmu kartu labai nustebau, kad po treniruotes pasitampymo skaudejo raumenys kurie net negalvojau, kad gali skaudeti. Savijauta visa diena kaip ant sparnu laisvas niekas nespaudzia. Tik dabar vengiu tos dienos kai darom nugaros stiprinimo diena arba darau tik puse kruvo, vizualiai tai atrode pff, pajutau po keliu dienu kai mano nugara tam nebuvo pasiruosusi. Todel komandiruoteje stengiuosi didinti kruvi pilvo presui ir nugaros apacia. Na ir i pirti su vantom labai gerai stresas ir nervai issibegioja, nors buvau nemegejas spardyvaus nenoriu ir tt, teko isispirti kelis kartus ir ledai pajudejo savijauta gereja. Klaipedoj yra tokia 6 ar 3 eurai iejimas Trilapio gatve.
LTU247
Vartotojo avataras
spoil
 
Pranešimai: 517
Užsiregistravo: 15 Rgp 2008 11:07
Burės numeris: 247

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 11 Vas 2017 11:09

anndrius rašė:
DovydasVilkelis rašė:Čia irgi vieta diskusijoms. Neapšilusių raumenų tampyti negalima. Nei prieš vieną normalią treniruotę negalima daryti statinių tempimų. Prieš sportą darai dinaminį apšilimą, po sporto - statinį.


jei vieta diskusijom, tai padiskutuokim.
mano atsakymas - galima. jei zinai ir jauti ka darai. asmeniskai darau statinius tempimo pratimus visaip - be apsilimo, su apsilimu, su minimaliu apsilimu, pries sporta, po sporto, per sporta. pagal poreiki.

tampymasis po itin intensyvios dienos, pagerina kitos dienos bukle ir performansa.
tampymasis pries isejima (i vandeni ar kt) - sumazina traumu tikimybe.
kasdienis tampymasis pagerina tonusa ir atitolina raisciu nutrukimo data.
Retai kada darau (arba tiksliau beveik niekada nedarau) dinaminio apsilimo pries sporta - taupau kalorijas. Dazniausia apsylu statiskai tampydamasis.

mano praktika tokia. teoriju yra visokiu.


Tai nebūtinai reiškia, kad kažkas blogo atsitiks, bet neapšilus tempimo pratimų nerekomenduoja daryti todėl, kad gali prisidaryti mikro įplyšimų raumeny. Jeigu lengvai prasitempi prieš sportą, gal ir nieko tokio, bet kita vertus ar lengvas prasitempimas saugo nuo traumų? :)
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST baltrbruz 11 Vas 2017 18:23

sportas, kai sutrumpeje raumenys, nieko gero. po sporto raumenys dar labiau traukiasi. papildoma kompresija struburui.

del tempimo - mano zinios tokios. raumens tempimas imanomas tik statikoj. pirmas 15 sekundziu raumuo tempiasi, per likusias 5 atsipalaiduoja. rode man tokius grafikus. tempti statikoj ilgiau nei 20 sekundziu nera prasmes, trumpiau taip pat. tempti raumeni tiek kad per 15 sekundziu nepraeina tempimo jausmas, taip pat neprasminga, nes tada skaitosi kad pertempi ir raumuo vietoj to kad prasitemptu, reaguoja atvirksciai. teisingas tempimas reikalauja dideliu pastangu nepersistengti kaip esame iprate. ypac jogoj, kuomet tempimo net neiskvepuojame.

bet visa tai manau labai individualu.

man asmeniskai, sportai dabar palauks. o pirtis - tikrai labai gerai nervams nuraminti ir raumenis atleisti.
baltrbruz
 
Pranešimai: 229
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 13:27

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST Gintas 12 Vas 2017 13:31

Ne visai apie stuburą, bet šiaip apie mėgėjišką pasportavimą.
Buriuoju burlente, irkluoju, praėjau jogos, pilates, kalanetikos, jėgos, mėsos auginimo ir kt. etapus. Didžiosios ištvermės ir maratono nebandžiau, kažkaip audiniai nelaiko ir kūnas neprašo. Patirtis tokia, kad nėra sveiko vieno sporto. Jų reikia visų. Užaugus jėgai praradau koordinaciją, užaugus judesių lengvumui ir koordinacijai susitraumavau rankas, nes jose jėgos nebeliko, atkalęs torsą, pamačiau, kad jis netinkamas judesiui, padirbėjus ties dubens paslankumu nebeliko jėgos bicepse, užsipūtus jėgos ir masės į didžiuosius raumenis skrandis atsisakė tiek ryti, kad raumenys galėtų augti, jėgos pratimai su joga tarsi labai pagerino rezultatus porai mėnesių, o paskui viskas subliuško ir t.t.. Taip ir sukasi ratas.
Buriavimas burlente yra mano ypatinga meilė. Tai užsiėmimas vampyras, viskas dėl jo. Burlentėje gali panaudoti visų įmanomų sportų patirtį ir ji bus naudinga. Burlentės patirties nepanaudosi jokiame sporte. Todėl tenka reguliariai sportuoti, kad galėčiau pamaitinti tą dieną su burlente bangose. Santykis klaikus - ištisi metai darbo salėse tam, kad suplauktum 12 bangadienių ( dar koks 90 dienų ne bangose gaunasi).
Irklentė bangose vėl persuko visą pasiruošimą. Reikia lankstumo, reikia tiesios nugaros, pernešti svorį nuo kojos ant kojos liečiant bumbulais žemę ir tt
Šiandien mano kūnas man sako, kad:
1) negalima užsidrožti vienoje veikloje, nes ilgai droždamas vieną vietą išdroši ten skylę
2) reikalingi jėgos pratimai su svoriais
3) reikalinga praktinio jėgos pritaikymo reikalaujanti veikla
Gero vėjo!
"Vėjas galvoje" buriavimo mokyklos Trakuose. Visą informaciją rasite čia:
http://www.vejasgalvoje.lt/index.php?op ... iew&id=130
Vartotojo avataras
Gintas
 
Pranešimai: 3549
Užsiregistravo: 18 Spa 2004 02:04
Miestas: Vilnius

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST anndrius 13 Vas 2017 00:29

is mano patirties - geriausia fiz bukle bangu gaudymui, windsurfui ir siaip bendraja prasme pasiekiu kombinuodamas jegos pratimus su joga. pvz pora menesiu jogos, pora men kacialkes, ir taip ratu - kol ateina vasara. tada saliu nebelankau, uztenka skersinio ir taikomuju sportu (dviratis, longbordas).
po gero pasiruosimo ziema, galima vandenyje ir po 6-7 val. be problemu atvaryti pilnu kruviu.
bet kaip Gintas rase santykis gluminintis - del 15 bangadieniu metuose, atprakaituoji 10 kartu tiek salese.
Vartotojo avataras
anndrius
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 22 Geg 2008 15:00

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST DovydasVilkelis 13 Vas 2017 12:29

Siūlau pabandyti fiziniam pasirengimui cross fit'ą ar šiaip funkcines treniruotes.
Nekenčiu buriavimo
Vartotojo avataras
DovydasVilkelis
 
Pranešimai: 288
Užsiregistravo: 16 Vas 2013 16:57
Burės numeris: 0

Re: Nugaros problemos ir buriavimas

UNREAD_POST Reiseris 13 Vas 2017 12:59

Man visa gyvenima skaudejo nugara,nezinau gal nuo jachtu krenavimo ar kad kreivai sedejau,ar vaiksciojau.Bet atsiradus siuolaikinem burlentem ir trapecijom,sitie skausmai dingo,ilgiau neburiavus vel atsinaujina.Tap iseitu,kad reikia daugiau kabet ant trapes ?
Dead Machine in progres !
ASaMeMas
Reiseris
LTU 789
Mob.nr.:+37069825408
skype : reiseriss
Laisvalaikiu siuvu maisus didelems lentoms,krepsius dideliems vairams,Deklus SUP'ams ir kaitlentem,bei tentus jachtom ! O kai nepucia, sulopinu suplysusias bures.
Parduodu bures The Loft 11,8 + 550 Loft stiebukas ir dar NP RS5 12,5 su stiebais,daug labai pigiu buriu nuo 4 iki 8,5 kv/m, Sugryzus eurui,atpigs dvigubai -:),
Vartotojo avataras
Reiseris
 
Pranešimai: 1876
Užsiregistravo: 08 Spa 2004 22:51
Miestas: Kaunas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie burlentes/ all about windsurfing

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 16 svečių


cron
Prisijungimas nariams