EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

FUERTĖ

Kalbam apie viską / let's talk about something

FUERTĖ

UNREAD_POST SAULS 16 Lap 2016 23:37

Tik grįžom iš Fuertės, tad kol nepasimiršo, keli momentai. Gal bus kam naudinga planuojant buriavimo išvykas.
5 metus iš eilės važiavau į Tenerifę. Viskas ten gerai, tačiau norėjosi pasižiūrėti ir kitų vietų. Mano kriterijai paprasti: spotas su nuoma pasiekiamas pėsčiomis + kažkokios veiklos neburiuojančiai šeimai. Geriausiai tiko Fuertė, ties Sotavento esantis Melia Gorriones https://www.melia.com/es/hoteles/espana ... index.html. Greta didžiausia Fuertėj nuoma Rene Egle. Bookinom per Itaka, skrydis iš Varšuvos.
Vieta yra salos apačioje – pietuose, rytinėje pusėje. Vyraujantys vėjai NE, side/off shoras. Pasiskaičius ten turėjo būti polygis vanduo, todėl tikėjausi plaukti su foilu. Itaka be problem paėmė 1,1x 1,0 m išmatavimų vairo dėkliuką.
Atvykus pirmas įspūdis buvo wow: ištisinė pakrantė smėlio, tramvajinti sąlygos nerealios. Pirmą dieną, kaip ir rodėl windguru: 7-8 m/s, NE, maždaug 45° nuo kranto. Visiškas flatas, kaip Vievyje. Pirmą dieną foilo netraukiau, norėjau susipažinti su sąlygom. Mano entuziazmą greit į rėmus sustatė vokiška tvarka: windsurf zona griežtai atskirta, atkarpa apie 1 km ilgio. Ir kas durniausia, kad ribotas atstumas ir nuo kranto, apie 300 -400 m max. Kadangi toliau nuo kranto vėjas geresnis, aš greitai pradėjau tų ribų nepaisyti. Iš karto prisistatė gelbėtojas - motociklininkas, ir stumti mane į krantą. Kelis kartus bandžiau jo kantrybę: kai tik nuvažiuodavo, aš vėl sulakstydavau į/iš uždraustą zoną. Tačiau jis supyko ir realiai stodavosi ant kelio. Bandžiau apskųsti nuomos vadovei, tačiau jei nuomojiesi įrangą, turi paisyti taisyklių. Va taip.
Kitas visas dienas windguru prognozavo 10-12ms, tą pačią NE kryptį. Tačiau visas dienas pūtė vienodai, nuo 6 iki 8 ms. Nors buvo ir visiškai giedrų dienų, termikas kažkodėl nedirbo. Plaukiau su 111 arba 124 Futura ir 6,7 arba 7,2 freereisinėm burėm. Ir kas įdomiausia, po pirmadienio kryptis pasisuko vos vos, į NEE, gavosi labiau side, nei of shoras. Flatas dingo, ir susiformavo gan bjaurokas, apie 1m čiopas. Gan netvarkingas, labai primenantis Baltiją. Nėra jokio swelo/ liūlių, kaip įprasta buvo Medane. Todėl foilas liko sausas, deja. Kituose pietiniuose spotuose situacija buvo panaši.
Apie Rene Egle nuomą: lentos apynaujės, JP ir Starboard. Nuo mokinuko taziko, iki karboninio isoniko. Kainos su draudimu 50 – 70 eur dienai. Man 5 dienos su vienos dienos pertrauka kainavo 315, nuomavau futurą. Burės Neilpryde freereisinės ir freeraidinės. Beje, Fiat Panda 5 dienom kainavo 160 EUR. Didelis dėmesys saugumui, kaip jau rašiau, man pasirodė net per didelis. Tokių plaukimų kaip Medane, kai chebra varo už įlankos ribų net nekvepia. Aišku, su savo inventorium prašom – gali daryt ką nori.
Šioje vietoje yra užliejama lagūna, kurios gylis potvynio metu siekia iki 60 cm. Rojus pradinukams ir kaitiorams. Rene Egle puslapy yra potvynių atoslūgių datos, tad norint galima susiplanuoti pasiturškimą didelėje baloje.
Buvom pasivažinėti ir vakarinėje pusėje. Ten jau vėjas pusiau į krantą, ir formuoja aiškius ir gražius setus. Tik jau į uolas, smėlio pliažų mačiau minimaliai.
Mano išvados:
1. Fuertė super tinka pliažų mylėtojams. Ypač laukinių. Civilazija čia dar simbolinė.
2. Reikia vežtis savo inventorių (čia ir taip aišku).
3. Reikia važiuoti ilgesniam laikui nei savaitė (čia jau ir visai durnam aišku).
4. Keliai geri, nemokami, privažiuoti galima vos ne tiesiai į vandenį. Įdomi opcija būtų išsinuomoti ne trobą, bet kemperiuką. Tokių stovyklautojų matėsi nemažai.

Tiek įspūdžių,
SauliuS
Vartotojo avataras
SAULS
 
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: 23 Lie 2007 20:54

Re: FUERTĖ

UNREAD_POST CIBAS 09 Gru 2016 03:53

Hola....Lakiam i Fuerte Sausio 10.....busim ne trumpai :)
Bazuosimes siaurei.Rupi,zvanykit
iki
L.C.
CIBAS
Burlentės,kaitai,surfas
Mokyklėlė,dirbtuvėlė...
+37069924884
http://www.cibas.lt
CIBAS
 
Pranešimai: 651
Užsiregistravo: 25 Vas 2012 20:31
Burės numeris: 0


Grįžti į Viskas apie burlentes/ all about windsurfing

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 18 svečių


cron
Prisijungimas nariams