EXTREME-SPORTS.LT
Lietuvos extremalaus sporto portalas


www.emotions.lt Photo video www.puskupusku.lt

 

 

Buriuotoju liga

Kalbam apie viską / let's talk about something

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Kunigas 21 Bir 2011 00:36

Sveiki vejagalviai,
tai va, po visu tyrimu pasirode kad, alergijos gelam vandeniui ir visokiems vandens dumbliams nera. Be to dar pasidariau nosies pertvaros operacija ir kriaukliu gramdyma #-o . Sios operacijos pagelbejo, bet ne 100%, "alergija" pasireiskia, taciau zymiai maziau, tik apie 20% stiprumu.
Reziume toks(bent jau mano atveju):
Si "liga" pasireiskia tiems zmonems kuriu nosies kraujagysles yra arti odos Tai yra kuno reagcija i staigu temperaturu pasikeitima.
Lygiai tas pats buna isejus is pirties i salta ora (net nelipant i vandeni), arba karsta diena isedus i masina ir ijungus kondicionieriu pilnu pajegumu.
Nezinau kaip kitiems, bet pabandykite atlikti kazka panasaus, gal ir daugiau kam taip yra.
LTU 1331
Vartotojo avataras
Kunigas
 
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 26 Geg 2008 21:25
Burės numeris: 1331

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST PeLeX 21 Bir 2011 07:36

Kunigas rašė: Tai yra kuno reagcija i staigu temperaturu pasikeitima.
Lygiai tas pats buna isejus is pirties i salta ora (net nelipant i vandeni), arba karsta diena isedus i masina ir ijungus kondicionieriu pilnu pajegumu.

Bet kodel tai pasireiskia tik gelam vandenyje?
Man po juros (nors vanduo gali buti ir zymiai vesesnis nei mariu) - jokiu alergiju, griztu sveikesnis nei isvaziavau :)
Vis del to manau tai susije su vandens "sudetimi", ne temperatura...
PeLeX
 
Pranešimai: 164
Užsiregistravo: 02 Bir 2009 19:54
Burės numeris: 0

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Akinys 21 Bir 2011 12:09

mano alergijos funkcijai shaltis ne argumentas. argumentas tik jura/okeanas arba gelo vandens balos. jura geris, balos - blogis.
Vartotojo avataras
Akinys
 
Pranešimai: 1664
Užsiregistravo: 06 Spa 2004 18:28
Miestas: Monciškės
Burės numeris: 626

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Kunigas 21 Bir 2011 12:51

:D
na tuomet medicina dar turbut netyrinejo tokio individo kaip BURIUOTOAJAS.
Cia tubut kazkoks kitas homo sapiens porusis :D
LTU 1331
Vartotojo avataras
Kunigas
 
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 26 Geg 2008 21:25
Burės numeris: 1331

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST GiedriusM 23 Bir 2011 11:00

Kunigas rašė:Sveiki vejagalviai,
tai va, po visu tyrimu pasirode kad, alergijos gelam vandeniui ir visokiems vandens dumbliams nera. Be to dar pasidariau nosies pertvaros operacija ir kriaukliu gramdyma #-o . Sios operacijos pagelbejo, bet ne 100%, "alergija" pasireiskia, taciau zymiai maziau, tik apie 20% stiprumu.
Reziume toks(bent jau mano atveju):
Si "liga" pasireiskia tiems zmonems kuriu nosies kraujagysles yra arti odos Tai yra kuno reagcija i staigu temperaturu pasikeitima.
Lygiai tas pats buna isejus is pirties i salta ora (net nelipant i vandeni), arba karsta diena isedus i masina ir ijungus kondicionieriu pilnu pajegumu.
Nezinau kaip kitiems, bet pabandykite atlikti kazka panasaus, gal ir daugiau kam taip yra.


as kazkaip su saltu vandeniu sita "alergija' irgi buvau susiejes, kol pradedantysis tai dazniau ir murgdausi vandeni, o i jura keliauja pazenge, kurie i vandeni krenta savo malonumui.
jei nepaslaptis kiek ishviso kainavo operacija su gydymu (pertvara+kriaukles) ? ir kur dareisi valstyb.ligonineje ar privaciai ?
GiedriusM
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 05 Bal 2010 17:15

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST SigisMD 23 Bir 2011 11:48

Siūlyčiau pernelyg nesižavėti nosies kriauklių operacija. Tiksliau sakant, operacijos nesidaryti, jei nėra rimtų parodymų - nuolatinio apsunkinto kvėpavimo per nosį, nuolat besikartojančių slogų, sinusitų. Prieš tai rimtai pasitarkite su LOR'istu ir galbūt ne vienu. Dėl ko ta nosis užburksta po buriavimo, tiksliai niekas ir neatsakys. Buvo paminėti alergologai - alergiją būtų gražu įrodyti alerginiais mėginiais. Bet... į populiariuosius alerginius rinkinius vandens dumblių ar kokių kitų vandens sudėtinių dalių alergenų neįeina. Dažniausi alergenai - gėlių, piktžolių, medžių žiedadulkės ir pan. Jei jau esi joms alergiškas, tai simptomų bus nepriklausomai, ar tu krisi į vandenį buriuodamas ar iš viso į vandenį nelipsi. Manau, LOR'istas irgi nieko konkretaus nepaaiškins - kokią dalį tarp visų pacientų sudaro buriuotojai su užtukusiomis nosimis? Nieks sistemiškiau jų netyrinėjo. Nors būtų visai įdomi tema.

Man pačiam po 2-3 metų buriavimo ėmė užburkti nosis. Niekam nesu alergiškas. Bet pvz. netyčia po buriavimo teko pasidaryti kraujo tyrimą. Vienintelis nukrypimas - padaugėję už alergiją "atsakingų" kraujo ląstelių. Vadinasi alerginis pradas yra. Tačiau nosis užburksta ir žiemą paplaukiojus baseine, kur įprastinių gamtos alergenų nesutiksi. Cheminiai dirgikliai - kita kalba. Ant kranto sutiktas buriuojas tikino, kad padeda nosies spaustukas. Vadinasi į nosį patenkančio vandens mechaninis/terminis ir pan. dirginimas taip pat prisideda.

Iš banalių priemonių būtų galima bandyti:
- antialerginius lašus į nosį ar tabletes;
- jei esi pakantus nosies spaustukui - pabandyk;
- tobulink posūkį.

Operaciją atidėčiau laikui kai "nieks kits nepadeda"

Operuoja ir ligoninės ir privačios klinikos. Jei pastarosios sudariusios sutartis su Ligonių kasa, priemoka už operaciją bus mažesnė.

Apie priemokas gydytojams ("vokeliu") rašinėkitės į PM.

Sėkmės!

P.S. Čia buvo mediko žodis.
SigisMD
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: 07 Bal 2008 23:04

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Kunigas 28 Bir 2011 00:40

Jooooo, matosi kad mediko zodis.
As operacija dariausi nes atsibodo antibiotikus ryti del sinusito. Kitu atveju tikrai nebuciau daresis :D .
Na o pertvaros ir kriaukliu operacija padare vienu metu. Pertvara is tikro buvo kreiva, o kriaukles paburke, tai LOR patare darytis, tipo jei pertvara bus tiesi, neuzsilaikys jokie skysciai ir sinusai issivalys. Nekainavo nieko. Uzsiraisua i eile santariskese ir po keletos menesiu atsiguliau ant operacinio stalo. Kaip ir minejau sinusai valosi tikrai geriau. Per pusantru metu ne tabletes antibiotiku. Manau kad del to tikrai vertejo darytis operacija. Viskas trunka labai greitai. Is vakaro atsiguli i ligonine, kita diena tau sulauzo nosi :D , o trecia diena, jei viskas gerai, paleidzia namo. Dar po keletos dienu gali traukt darban. Aisku apie 2 savaites reikia saugotis kad nesusirgtum, o apie 4 sav negali buriuoti :oops:.
Aisku, operacija yra kratutinis atvejis, jeigu tau tai labai trukdo gyventi (taip kaip man).
Beje Sigi, gal turi pazystama alergologa, kuris nori karjera padaryti atrasdamas nauja gelo vandens arba salcio alergija :D
LTU 1331
Vartotojo avataras
Kunigas
 
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 26 Geg 2008 21:25
Burės numeris: 1331

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST kaunas55 23 Lie 2011 21:28

tai nuo zydincio vandens!
kaunas55
 
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: 17 Bir 2011 19:07
Burės numeris: 7

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Zanas346 20 Rgp 2012 19:25

SigisMD rašė:Iš banalių priemonių būtų galima bandyti:
- antialerginius lašus į nosį ar tabletes;
- jei esi pakantus nosies spaustukui - pabandyk;
- tobulink posūkį.

P.S. Čia buvo mediko žodis.


Gal kas rimtesniu priemoniu yra atrades siai problemai?
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST raimis 21 Rgp 2012 15:31

Kazkada turejau irgi panasiu problemu. Esu isbandes CLARETIN ir CLARINASSE pamacijo. Sitie vaistai yra prieselerginiai,deje receptiniai. Dabar sios problemos nebeliko. Kodel? Nezinau. Gal pasenau del to nieks nekimba,o gal del to kad maziau plaukioju.
raimis
 
Pranešimai: 178
Užsiregistravo: 21 Geg 2005 01:06
Miestas: Kaunas

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST aston 21 Rgp 2012 17:42

Zanas346 rašė:Gal kas rimtesniu priemoniu yra atrades siai problemai?


Zanai nuo body drago su kaitu ir dar issiziojus vaistu nera ;)!

As naudoju paprasta bet efektyvu kaip susilaikymas nuo buriavimo metoda.
Metodo esme - uztikrinti kad alergizuojantis vanduo nepateiktu giliau nei nosies prieigos, o jei patenka kad jokiu budu ten neuzsilaikytu.

Praktiskai ygyvendinama taip:
1. Ikritus/panirus i vandeni stipriai per nosi isputinejamas oras... Na ne visada gali buti plauciuose pakankamai oro, todel
2. Silpnai isputinejamas oras, isnirus ikvepiama per burna ir stipriai ispuciama viskas per nosi. Pakartojame. JOKIU BUDU netycia nepatraukti vandens per nosi atgal.
3. Dar galima krentant pasukti galva/pakoreguoti nosies ertmiu atakos kampa i vandeni. (Isvengiant efekto kai soki nuo lieptelio staciai zemyn kojom.)

Dabar blogiausiu atveju atsiperku tik keliais nekaltais nusiciaudejimais. Anksciau nosis tekedavo upeliais ir budavo aklinai uzburkus. O maudausi zymiai daugiau nei anksciau.
aston
 
Pranešimai: 158
Užsiregistravo: 01 Vas 2009 20:31

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST Zanas346 22 Rgp 2012 09:41

Ačiū už nekaltus patarimus, bet tokie variantai, kaip susilaikymas yra aišku nepriimtini :-)
patarimai kaip mažiau prisigerti, aišku yra gerai, bet dabartiniu mano lygiu vistiek prisisiurbiu vandens per visas skyles pakankamai.
sloga po maudymosi kuršmarėse gaunasi mirtina- po to visiškai bemiegė naktis dėl slogos garantuota. Todėl klausimas stovi taip: arba pavyks prisitaikyti kokius nors vaistus prieš/po maudymosi, kurie suveiks, arba teks atsisveikinti su kuršmarėm ir persikelti visam laikui į jūrą, kas aišku yra gėris, bet dabartiniame lygyje man dar labai būtų reikalinga dreverna bent jau kokiems 10x nuvažiuoti :-)
BTW- niekada nesakyk niekada. Nors jau daug metų važinėju į kuršmares, niekada neturėjau jokios alergijos- tas prasidėjo tik per porą paskutinių kartų. Gal tam turi įtakos sušilęs vanduo su dideliu kiekiu faunos, arba tai, kad gavau praeitą kartą tikrai didelę dozę išgerti :-)

aston rašė:
Zanas346 rašė:Gal kas rimtesniu priemoniu yra atrades siai problemai?


Zanai nuo body drago su kaitu ir dar issiziojus vaistu nera ;)!

As naudoju paprasta bet efektyvu kaip susilaikymas nuo buriavimo metoda.
Metodo esme - uztikrinti kad alergizuojantis vanduo nepateiktu giliau nei nosies prieigos, o jei patenka kad jokiu budu ten neuzsilaikytu.

Praktiskai ygyvendinama taip:
1. Ikritus/panirus i vandeni stipriai per nosi isputinejamas oras... Na ne visada gali buti plauciuose pakankamai oro, todel
2. Silpnai isputinejamas oras, isnirus ikvepiama per burna ir stipriai ispuciama viskas per nosi. Pakartojame. JOKIU BUDU netycia nepatraukti vandens per nosi atgal.
3. Dar galima krentant pasukti galva/pakoreguoti nosies ertmiu atakos kampa i vandeni. (Isvengiant efekto kai soki nuo lieptelio staciai zemyn kojom.)

Dabar blogiausiu atveju atsiperku tik keliais nekaltais nusiciaudejimais. Anksciau nosis tekedavo upeliais ir budavo aklinai uzburkus. O maudausi zymiai daugiau nei anksciau.
Vartotojo avataras
Zanas346
 
Pranešimai: 942
Užsiregistravo: 10 Lie 2006 21:16
Miestas: Kaunas
Burės numeris: 346

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST baltrbruz 22 Rgp 2012 10:14

Zanai, as purskiuosi Nasonexa. Man padeda. Bet kiek zinau jis hormoninis, taip kad nepiktnaudziauju.
Gelbejas jis tada kai nosis uzsikemsa tiek kad seiliu nebeina nuryt be ausu uzsikimsimo... zodziu, man jis buvo atradimas.
baltrbruz
 
Pranešimai: 229
Užsiregistravo: 27 Bal 2008 13:27

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST tauras 22 Rgp 2012 16:17

Mano asmeninė patirtis aiški - tai alerginė reakcija į gėlo vandens dumblius. Ne reakcija į šaltį. Tai kad alergologai nerado reakcijos į žiedadulkes, nereiškia, kad alerginės reakcijos nėra į gėlo vandens gyventojus - ką ir sako Sigis :)
Patvirtinimui pastebėjau, kad pavasarį kai vanduo dar šaltas - ir žydi mažiau - problemų taip pat mažiau.

Man, kaip ir daugeliui, nėra jokios problemos nosin patekęs jūros vanduo - beveik nesvarbu kokios jis temperatūros.
Dažnai nuo jo dar geriau - jei turiu nežymią slogą jūros vanduo ją išgydo.
Kai buriuoju kuršmarėse - dar naudoju purškiamą jūros vandenį (parduoda vaistinėse) IŠ KARTO po lentos apžiūrinėjimo iš apačios. Man padeda. Tai švelniau, nei chemija bet naturaliau. Chemiją naudoju tik kai pavėluoju prasiplauti nosį.
Bandžiau dar vulgaresnį metodą - tiesiog sūrus vanduo, kai neturiu purškiamo. Nepastebėjau esminio skirtumo, tik nereikia persūdyti - išdegins gleivinę. Tiesa plauti reikia iš karto ir gausiai, tai nėra estetiška ir reikia praktikos, bet maloniau nei lansbergio nosis.
tauras
 
Pranešimai: 61
Užsiregistravo: 02 Lap 2004 19:03
Miestas: Vilnius

Re: Buriuotoju liga

UNREAD_POST papandopula 24 Rgp 2012 07:57

Sveiki.Man is asmeniniu pastebejimu susidaro ispudis kad tai nuo temperaturu skirtumo.Si problema man pasireiskia tik pavasari ir rudeni,kai buriuoju su storu hidrokostiumu .Vasara kai vanduo siltas ir plonas hidrokotiumas sloga ir nosies uzgulimas nepasireiskia.
papandopula
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 03 Rgs 2009 21:17

AnkstesnisKitas

Grįžti į Viskas apie burlentes/ all about windsurfing

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


cron
Prisijungimas nariams